Joanna Czwichocka

TYM RAZEM JA PO RAZ PIERWSZY PROSZĘ O 1%.W związku ze zdiagnozowaną u mnie w ub. roku chorobą przewlekłą i na obecny stan wiedzy medycznej nieuleczalną, w tym roku sama jestem zmuszona prosić o 1% podatku. Nigdy nawet nie przypuszczałam, że nadejdzie taki moment.Moje problemy zdrowotne zaczęły się ponad 20 lat temu. Dolegliwości jakie mi towarzyszyły to m.in. ciągłe bóle brzucha, o różnym nasileniu, które z czasem coraz bardziej narastały, stając się nie do zniesienia - ograniczając moje codzienne funkcjonowanie i często doprowadzając mnie do utraty przytomności. Dopiero po wielu latach w 2016 roku rozpoznano u mnie endometriozę IV stopnia, to najgorszy stopień zaawansowania choroby. Obecnie jestem po operacji przeprowadzonej w Polsce, ale ze względu na ryzyko uszkodzenia ważnych organów, nie udało się usunąć wszystkich ognisk endometriozy. Niestety żadna operacja nie likwiduje problemu tej choroby raz na zawsze. W związku z poważnymi przeciwwskazaniami, nie mogę przyjmować leków hormonalnych stosowanych w hamowaniu rozwoju tej choroby. Inne bezpieczne dla mnie leczenie, które ma na celu jak największe wyhamowanie rozwoju choroby (duża ilość leków i kosztownych suplementów) oraz droga dieta niestety nie są refundowane przez NFZ. Muszę być pod stałą opieka lekarzy specjalistów oraz systematycznie wykonywać badania kontrolne. Zarówno wizyty jak i badania w stosowanej u mnie metodzie leczenia nie są refundowane przez NFZ.Niestety jeżeli nie będę stosować zaleconego leczenia, to tak bardzo już zaawansowana choroba może doprowadzić mnie w krótkim czasie do inwalidztwa.Jeżeli chcesz mi pomóc zawalczyć o powrót do normalnego funkcjonowania i powstrzymać dalszą utratę zdrowia, proszę o przekazanie 1% podatku na nr KRS 0000343404 z dopiskiem "Joanna Czwichocka"Za każdy dar serca serdecznie dziękuję.